O mnie

Nazywam się Krystyna Bagińska. Jestem psychologiem i psychoterapeutką z ponad 25-letnim doświadczeniem w udzielaniu pomocy psychologicznej. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Swoją pracę regularnie poddaję superwizji. Od 2008 roku prowadzę własny gabinet psychoterapii we Wrocławiu, w którym starannie dbam o pełną życzliwości, dyskrecję i bezpieczną atmosferę. W ramach oferty gabinetu proponuję profesjonalną terapię indywidualną, terapię par oraz terapię rodzin.

Wykształcenie

Wyższe wykształcenie psychologiczne zdobyłam na Uniwersytecie Śląskim. Studiowałam również na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie ukończyłam pedagogikę. Po zdobyciu tytułu nie przestałam jednak się kształcić. Wiedzę psychologiczną pogłębiałam między innymi w trakcie 2-letniego Podyplomowego Studium w Instytucie „Gestalt” w Krakowie. Odbyłam także 2-letnie szkolenie dotyczące diagnozowania i terapii osób wykorzystywanych seksualnie. Dzięki tak różnorodnej edukacji dziś jestem w stanie szybciej dostrzegać i trafniej diagnozować przyczyny problemów moich klientów. Potrafię także wskazać najodpowiedniejsze drogi ich rozwiązania.

Praktyka

Zanim zdecydowałam się na otwarcie własnego gabinetu psychoterapii, zdobyłam bogate doświadczenie w pracy terapeutycznej. Pracowałam między innymi w Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Ośrodku Resocjalizacyjnym, Rodzinnym Ośrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym, a także w Domu Dziecka. Wszystkie te miejsca nauczyły mnie, jak złożony jest człowiek i jak wielkiego zaangażowania wymaga praca z każdym potrzebującym.Wysokie kwalifikacje oraz szerokie doświadczenie to jednak tylko połowa sukcesu w postaci skutecznie prowadzonej terapii. By zapewnić pomoc psychologiczną na najwyższym poziomie, potrzebna jest również wrodzona empatia w stosunku do indywidualnego problemu każdego klienta. Osobiście zawsze czułam potrzebę niesienia pomocy. Potrafię słuchać oraz prowadzić rozmowę w taki sposób, by jak najdokładniej rozpoznać potrzeby mojego rozmówcy. Przy tym wiem, jak istotne jest właściwe podejście do trudnych, osobistych i bolesnych tematów. Diagnozując przyczyny problemu klienta, nigdy nie naciskam, staram się stopniowo zdobywać zaufanie. Dokładam wszelkich starań, by każdy klient czuł się w moim gabinecie w pełni komfortowo i bezpiecznie.

Jeśli szukasz kogoś, kto Cię wysłucha i udzieli przemyślanego wsparcia, serdecznie zapraszam do kontaktu!

Krystyna Bagińska – psycholog, Wrocław